Suburbánní kaše a nová hesla pro encyklopedii

Encyklopedie se drží své filozofie a je s podporou města od spuštění internetové prezentace neustále aktualizována a revidována. Celkem prošlo a prochází úpravami již na 60 % hesel. Architekt Karel Kuča předal k redakci a editaci badatelsky novátorský a pro projekt „otevřené“ encyklopedie klíčový materiál v podobě rozsáhlého příspěvku suburbanismus, který se vůbec poprvé metodologicky a souborně věnuje fenoménu příměstských periferií v návaznosti na historické utváření města. Práce detailně mapující nové trendy v jeho vývoji od 90. let 20. století se pojí s desítkami rozšířených a nových hesel či odkazů na vznikající lokality, kterých je po roce 1989 více než třicet, od Kodetky po Zadní Tomšinec. Celý nový soubor provázený unikátními mapovými a obrazovými podklady byl integrován pod téma Městská aglomerace a současně redakce zpracovala stejnojmenné souborné heslo Městské aglomerace, jako pendant souborného hesla Urbanistický vývoj. Zveřejnění se připravuje během prázdninových měsíců.