Česká televize je partnerem encyklopedie

Ke konci roku 2017 byla uzavřena Smlouva o spolupráci s Českou televizí, která redakci umožnila zpracování a šíření vybraných dokumentů z Archivu a programových fondů ČT formou embeddingu a prolinku na vybrané pořady v i-vysílání ČT na portále Encyklopedie Českých Budějovic. Souhlas s užitím embedovaných unikátních videí z archivu ČT poskytla Česká televize v rámci ČR vůbec poprvé.  Celkem bylo zpřístupněno 19 těchto záznamů, které lze přehrávat přímo na webu encyklopedie, je zde např. návštěva L. I. Brežněva ve městě v roce 1961 nebo Budějovický majáles 1965. Zpracován byl výběr více jak 90 televizních spotů týkajících se města s prolinkem na web ČT.  Redakce videa doplnila o tagy, identifikační a autorské údaje, popisy, titulky a anotace, umožňujícími filtrování dle vlastního výběru, podle tematických okruhů nebo data zveřejnění pořadů. Uživatelům tím byla výrazně usnadněna orientace v rozsáhlém archivu České televize pro další badatelskou činnost.