DOKUMENTÁRNÍ FILM ECB K ARCHITEKTUŘE A ŽIVOTU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH 1945–1980

Střihový film z archivů Encyklopedie Českých Budějovic v produkci redakce NEBE věnovaný poválečnému rozvoji města tvořil součást Mezinárodního dne památek v Českých Budějovicích,
v sobotu 22. 4. 2023. Program slavností k události uvedl:

Biograf Kotva – dnes jako kino Čas – Lidická třída 2110 POUZE 13–16 HOD!!!

Stavba architekta Karla Chocholy z roku 1928 je sice o něco starší, než je letošní téma dne památek. Pojďte si však připomenout v Biografu Kotva „staré časy“ kina Čas, které fungovalo na Lannově třídě. Kino, do kterého jste mohli přijít kdykoliv bez ohledu na začátek promítání. Stejně tak zde, když do kina přijdete v čase mezi 10,00 a 17,00 hodinou, pohodlně se usadíte a budete sledovat cca. 20minutový sled krátkých filmových reportáží, zveřejněných na digitální Encyklopedii města ČB, které s laskavým svolením pana PhDr. Jiřího Kopáčka ze společnosti NEBE můžeme promítat vám, budějovickým patriotům. Podíváme se např. na stavbu Koldomu, budování paneláku s názvem Experiment, nahlédneme do tužkárny Koh-i-noor či na stavbu budějovických sídlišť. A až vás to přestane bavit, zajděte si na kávu či zákusek do zdejší cukrárny.

Režii, střih, montáž filmových a obrazových předloh, doplnění komentářů a dabing pro projekci 20minutové smyčky v Bio Kotva bezplatně zajistila jako prezentaci Encyklopedie Českých Budějovic redakce NEBE. Ošetřila práva reprodukce a zajistila technické odbavení na místě v Biografu Kotva.
Součástí Mezinárodního dne památek byla i prodejní prezentace knihy Lanna et Lanna, úspěšného „exkursu“ encyklopedického projektu z roku 2022. Originální prodejní stojany byly postaveny v galerii Ferusova domu, sídle ÚOP NPÚ, v Jihočeském muzeu a v Bio Kotva.

Akce se podle pořádající Agentury Kultur-kontakt zúčastnilo přes 1 700 návštěvníků.