Uchováno ve Webarchivu

Národní knihovna České republiky uzavřela k 2. 6. 2020 s vydavatelstvím NEBE s.r.o. licenční smlouvu o šíření a dalším užití autorského díla Encyklopedie Českých Budějovic z veřejně přístupných elektronických online zdrojů, umístěných na doméně http://encyklopedie.c-budejovice.cz.
Webarchiv Národní knihovny ČR tvoří digitální knihovnu českých elektronických online zdrojů. Nárůst elektronického publikování na webu počátkem 90. let 20. století a skutečnost, že mnohé dokumenty dnes vznikají již pouze v elektronické podobě, vedly roku 2001 k archivaci prvních stránek, pravidelná archivace pak probíhá od 2006. Webarchiv se od 2007 stal členem mezinárodního konsorcia pro archivaci webu IIPC (international Internet Preservation Consortium), dále je součástí projektu Národní digitální knihovny. Hlavními cíli jsou pravidelné sklízení zdrojů, zpřístupnění sbírky na terminálech v budově Národní knihovny ČR a online zpřístupňování vybraných archivovaných dokumentů, zajištění dlouhodobého uchování a trvalého přístupu ke všem archivovaným dokumentům, kontinuální vytváření sbírky archivovaných webů a její organizace.