Konzultační rada encyklopedie

Lektory či gestory konzultační rady, složené z národních autorit, která se postarala o supervizi obou knižních vydání encyklopedie, byli Emil Hadač, Jan Havránek, Josef Petráň a Vít Vlnas.
Aktuálním posláním konzultační rady je zachování vyváženosti díla včetně užití nových médií v podobě „otevřené encyklopedie“. Účast v nové konzultační radě přijal kunsthistorik Jiří Tomáš Kotalík, několik funkčních období rektor Akademie výtvarných umění v Praze, zabývající se aktivně propagací zejména české historické architektury, mj. autor hesel malířství, radnice, Samsonova kašna či Josef Dietrich v Encyklopedii Českých Budějovic. Vzhledem k významu, jaký je v projektu přikládán mapování novodobého urbanistického rozvoje, přináleží členství dalšímu z klíčových autorů Encyklopedie Českých Budějovic, architektovi a urbanistovi Karlovi Kučovi, autorovi rozsáhlého souboru lexikonů a encyklopedií, dlouholetému spolupracovníkovi Národního památkového ústavu. Statutární město České Budějovice zastupuje v konzultační radě náměstek primátora pro kulturu, památkovou péči, cestovní ruch, zahraniční a regionální spolupráci, v období 2017–2018 Jaromír Talíř, historicky první primátor Českých Budějovic a v letech 1996–1998 ministr kultury ČR.