Responzivní web design

Zcela nová podoba webových stránek Encyklopedie Českých Budějovic posouvá prezentaci díla do nové etapy. Umožňuje a usnadňuje prohlížení na zobrazovacích zařízeních všech typů, značek a velikostí. Od displejů s obří úhlopříčkou po kompaktní chytré telefony. I v nejmenším provedení má uživatel hlavní menu stále k dispozici a obsah se přizpůsobuje zobrazení bez deformací nebo výřezu.
Portál encyklopedie je dostupný v hlavních typech webový prohlížečů, jakými jsou Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari nebo Opera. Vlastní aplikaci mají audiovizuální záznamy a geografický informační systém ArcGIS společnosti ESRI.  Poděkování za technickou i osobní podporu v pozici webmastera patří společnosti S2 Studio, která také jako partner projektu svým nákladem zprovoznila tyto microsite Klubu přátel Encyklopedie Českých Budějovic.